مولتی روتور چیست؟

مولتی روتور ، کوادکوپتر ، هگزا کوپتر

مولتی روتور ها

مولتی روتور ها پرنده هایی عمود پرواز هستند که در نوع های تری کوپتر (3 بازو) ، کواد کوپتر(4 بازو) ، هگزا کوپتر(6 بازو) ، اکتا کوپتر(8 بازو) می باشند این پرنده های عمود پرواز از موتور های الکتریک استفاده می شوند و بیشتر در زمینه فیلم برداری کاربرد دارند ، کاربرد های دیگر مولتی روتور ها می توان به امداد رسانی ، مسابقاتی ، حمل و نقل اشاره کرد.

کواد های مسابقاتی بیشتر به fpv معروف هستند که این نوع کواد ها از طریق عینک توسط کنترلر پرواز داده می شود.

در بین مولتی روتور ها کواد کوپتر و هگزا کوپتر استفاده فراوانی نسبت به بقیه می باشند .

 

 

تری کواد ها :

تری کواد ها نوعی مولتی روتور می باشند که از 3 بازو استفاده می کنند و جزئ کواد های سرعتی می باشند این مولتی روتور ها به دلیل استفاده از حداقل 3 موتور مصرف پایین تری نسبت به کواد ها دارند و بیتر جهت پرواز تفریحی و مسابقه ای استفاده می شوند.

 

کواد کوپتر ها :

کوادکوپتر ها دارای 4 بازو می باشند و بیشتر با 4 موتور ساخته می شوند ؛ کوادکوپتر ها در اندازه ها و مدل های مختلفی ساخته می شوند که شرکت های سازنده مطرح آن می شود به DJI  اشاره کرد که کواد کوپتر های فانتوم و مویک را می سازد ؛ مدل های دست ساز آن که بدنه آن از کربن و یا آلمینیوم ساخته می شود و اندازه های این کوادکوپتر های دست ساز بیشتر بزرگ تر از کواد های شرکتی می باشد و این قابلیت را دارند که وسایلی را با خود حمل کنند .

 

مولتی روتور ، هگزا کوپتر

 

هگزا کوپتر ها :

هگزا کوپتر ها دو بازو بیشتر از کواد کوپتر ها دارند و پرواز آن ها کمی بهتر از کوادکوپتر ها می باشد اما مصرف آن ها نسبت به کواد کوپتر ها بیشتر است و بیشتر این هگزا کوپتر ها دست ساز می باشند.

مولتی روتور ، کواد کوپتر

0/5 (0 نظر)
ایران هابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *